K vypalovaniu komína dochádza v prípade, ak sa už nedá viac vyčistiť avšak napriek jeho stavu je možné teleso komína zachrániť. Ide najmä o komíny v ktorých sa nachádza decht. V tomto prípade sa doporučuje jeho regulované vypálenie. Samotná technika vypálenia prebieha z hora dole a po častiach. Vypalovanie komína zabezpečuje výhradne kominár, ktorý stav nahlasuje obci pričom musí pri procese vypálenia komína zabezpečiť požiarny dozor, teda hasičov. Pred výpalením komína je vhodné odstrániť sadze, ktoré idú očistiť štandardnou technikou vymetania. Ak je to možné, odporúčame vypaľovanie komínov zriadiť v daždivý deň a to z dôvodu prevencie vyhorenia Vás a Vašich susedov. Ak Vám nehorí poriadne oheň vo vašom spotrebiči, prípadne do vnútorných priestorov neustále vanie dym, nie je automaticky okamžite nutné komín vypáliť. Podstatné je čo najskôr získať stanovisko vecne príslušného kominára.
My Vám s tým pomôžeme!
7. júna 2022
Igor Manďák je 32-ročný Bratislavčan, ktorý študoval na strednej škole umeleckého priemyslu, a to v odbore reštaurátor-konzervátor so zameraním na drevo. Následne sa rozhodol ísť na vysokú školu ekonómie a manažmentu.…
Zistiť viac16. mája 2017
Kolaudácia domu ako na to? Gratulujeme, už sa to blíži, naplnenie snu bývať vo svojom, vo vlastnom. Skôr než sa ale nasťahujete a premeníte dom na svoj domov ostáva už…
Zistiť viac9. mája 2017
Ako si postaviť komín? Pri stavbe komína by sme mali brať do úvahy viacero hľadísk ako sú veľkosť miestnosti, druh pripojeného spotrebiča, situovanie kozuba, veľkosť ohniska, materiál domu, protipožiarne požiadavky,…
Zistiť viac2. mája 2017
Ako často treba volať kominára? Krb je sdrcom domu, v modernej dobe ho často nahrádza plynový kotol. Pre každú domácnosť je teplo domova nevyhnutné a preto je potrebné starať sa…
Zistiť viacNaši zamestnanci majú osvedčenie pre vykonávanie prác vo výškach v zmysle vyhlášky 347/1990 Zb.z.
OSVEDČENIA PDF