Home page / Stavba komína / Montáž nerezového komína

Montáž nerezového komína

montaznerezovehokomina-bkg

Naši zákazníci nám často kladú otázku, či doporučujeme inštaláciu nerezového komína, alebo je z technologických príčin vhodnejšia výstavba murovaného, alebo keramického komína. Odpoveď však nie je jednoznačná, oba typy vyhotovenia komína majú svoje výhody aj nevýhody. Moderná architektúra inklinuje ku nerezovému komínu, na druhej strane máme zástancov klasického vyhotovenia rodinného domu, ktoré by sa nezaobišlo bez keramického komína. Po stránke technického vyhotovenia a vhodnosti vystavania komína, ktorý reflektuje na potreby pripojeného spotrebiča, odporúčame konzultáciu s výrobcom a s kominárom.

Výhodou montáže nerezového komína je jeho rýchla, suchá, bezprašná montáž, v neposlednom rade, nepotrebuje únosný základ pre svoju nízku hmotnosť a bezprostredne po montáži sa komín môže okamžite používať. Má pekný lesklý vzhľad, preto tvorí príjemný architektonický doplnok. Z technického hľadiska má výhodu rýchleho vyhriatia na prevádzkovú teplotu a takmer dokonalú vodonepriepustnosť. Nerezová vložka sa oveľa rýchlejšie zohrieva ako murivo a ťah v komíne nastáva prakticky okamžite. Takmer sa nezanáša teda čistenie komína je teda oveľa jednoduchšie.

Nerezový komín je vhodný na odvod spalín od spotrebičov na všetky druhy paliva. Nerezový komín je určený hlavne do exteriéru na fasádu, ale umiestňuje sa aj v interiéroch.

Netreba zabúdať, že montáž nerezového komína je odborná činnosť, ktorú v priebehu montáže neradno podceniť a preto pre Váš kľudný spánok nechajte montáž na odborníkov. Radi vám s montážou nerezového komína poradíme a pomôžeme.

Nezabúdajte bezpečný komín = bezpečný domov

Montáž nerezového komína

Murovanie komína z tvárnic

Vložkovanie komínov

Opravy komínov

Oplechovanie komína

Blog

Napísali o nás v STARTIT UP

7 / 6 / 2022

gor Manďák je 32-ročný Bratislavčan, ktorý študoval na strednej škole umeleckého priemyslu, a to v odbore reštaurátor-konzervátor so zameraním na drevo. Následne sa rozhodol ísť na vysokú školu ekonómie a manažmentu.

Zistiť viac

Čo potrebujeme ku kolaudácii rodinného domu

16 / 5 / 2017

Kolaudačné konanie vedie príslušný stavebný úrad, ktorý na základe stavu stavby rozhodne, či je zabezpečená ochrana verejných záujmov a práv účastníkov stavebného konania a či spĺňa kritériá z pohľadu starostlivosti o životné prostredie...

Zistiť viac

Stavba komína postup

9 / 5 / 2017

Pri stavbe komína by sme mali brať do úvahy viacero hľadísk ako sú veľkosť miestnosti, druh pripojeného spotrebiča, situovanie kozuba, veľkosť ohniska, materiál domu, protipožiarne požiadavky, druh paliva (plyn, kvapalné, tuhé)...

Zistiť viac

Revízia komína ako často

2 / 5 / 2017

Krb je sdrcom domu, v modernej dobe ho často nahrádza plynový kotol. Pre každú domácnosť je teplo domova nevyhnutné a preto je potrebné starať sa o patričnú údržbu. Nie je to však len potrebné, je to aj povinnosť, pretože to nariaďuje zákon...

Zistiť viac

Naši zamestnanci majú osvedčenie pre vykonávanie prác vo výškach v zmysle vyhlášky 347/1990 Zb.z.

OSVEDČENIA PDF
Top