Home page / Kominár - čistenie komína a iné / Plynové kotly

Plynové kotly

Servis plynových kotlov

Revízia plynové kotly

Spúšťanie kotlov do prevádzky

plynovekotly-kruh

Plynové kotly môžeme využiť ako na kúrenie, tak aj na ohrev teplej vody. Je dôležité si vybrať vhodný plynový kotol zodpovedajúci veľkosti vykurovanej plochy a objemu vody. Čím väčšiu plochu vykurujeme, tým väčší výkon kotlu je treba zvoliť.


Najrozšírenejší je kotol kondenzačný. Vyhotovuje sa v závesnom (nástennom) prevedení, alebo ako stacionárny kotol - umiestnený na podlahe. Plynové kondenzačné kotle ponúkajú maximálne využitie energie pri nízkej spotrebe. To šetrí životné prostredie aj vašu peňaženku. Kondenzačná technológia nevyužíva iba teplo, čo sa vytvára pri horení plynu, ale aj tú časť tepla, ktorú bežne vykurovacie telesá nedokážu využiť. Kondenzačné kotly odoberajú skoro všetko teplo zo spalín a využívajú ho na vykurovanie a ohrev. Pre tento účel sú kondenzačné kotly vybavené tepelnými výmenníkmi z nehrdzavejúcej ocele, ktoré spaliny v ktorých vodná para skondenzuje a tak toto teplo sa naplno využije.


Na zásobovanie viacerých odberných miest teplou vodou je najlepšie zvoliť sikotol so zásobníkom s priamym alebo nepriamym ohrevom vody.


Výroba nekondenzačný plynových kotlov je v dôsledku smernice Európskej únie o energetickej účinnosti výrobkov od septembra 2015 zakázaná. Existuje len jedna výnimka, ktorá povoľuje výrobu jedného typu závesných plynových nekondenzačných kotlov na vykurovanie s prípravou teplej vody prietokovým spôsobom a s odvodom spalín do komína. Tento typ kotlov je primárne určený pre výmenu kotlov zapojených do spoločného komína.

Naši odborníci Vám radi s výberom správnoho kotlu poradia.

Nezabúdajte bezpečný komín = bezpečný domov

Čistenie komína

Revízia komínov

Inšpekcia kamerou

Kontrola komínov

Kontrola dronom

Meranie ťahu komína

Vypaľovanie komína

Frézovanie komínov

Stavba krbov a pecí

Plynové kotly

Blog

Napísali o nás v STARTIT UP

7 / 6 / 2022

gor Manďák je 32-ročný Bratislavčan, ktorý študoval na strednej škole umeleckého priemyslu, a to v odbore reštaurátor-konzervátor so zameraním na drevo. Následne sa rozhodol ísť na vysokú školu ekonómie a manažmentu.

Zistiť viac

Čo potrebujeme ku kolaudácii rodinného domu

16 / 5 / 2017

Kolaudačné konanie vedie príslušný stavebný úrad, ktorý na základe stavu stavby rozhodne, či je zabezpečená ochrana verejných záujmov a práv účastníkov stavebného konania a či spĺňa kritériá z pohľadu starostlivosti o životné prostredie...

Zistiť viac

Stavba komína postup

9 / 5 / 2017

Pri stavbe komína by sme mali brať do úvahy viacero hľadísk ako sú veľkosť miestnosti, druh pripojeného spotrebiča, situovanie kozuba, veľkosť ohniska, materiál domu, protipožiarne požiadavky, druh paliva (plyn, kvapalné, tuhé)...

Zistiť viac

Revízia komína ako často

2 / 5 / 2017

Krb je sdrcom domu, v modernej dobe ho často nahrádza plynový kotol. Pre každú domácnosť je teplo domova nevyhnutné a preto je potrebné starať sa o patričnú údržbu. Nie je to však len potrebné, je to aj povinnosť, pretože to nariaďuje zákon...

Zistiť viac

Naši zamestnanci majú osvedčenie pre vykonávanie prác vo výškach v zmysle vyhlášky 347/1990 Zb.z.

OSVEDČENIA PDF
Top